top of page

Şişme Kapama Sistemleri (DOME)

Şişme kapama

Yaz-Kış yüzme havuzunuzdan faydalanmak mı istiyorsunuz? Soğuk bir havada sıkıca giyinerek evde oturmayı mı tercih edersiniz yoksa istediğiniz anda kapatabileceğiniz bir yüzme havuzunda keyifle yüzmeyi mi istersiniz?

 

SIDAR DOME, yan duvarları tercihen beyaz, tavan ise genelde seçilen 2 renkten imal edilir.  Şeffaf malzeme, renkli malzemelere göre dayanımı daha düşük olduğu için büyük DOME`larda tavsiye edilmemektedir.

 

Sistem iç ortama dışarıya göre az bir basınç farkı sağlayacak kadar hava takviyesi ile ayakta durmaktadır. Bu fark, sistem beraberinde verilen BLOWER’lar vasıtası ile sağlanmaktadır. İlk şişirmeden sonra BLOWER’lar sadece ufak kaçakları dengelemek amacı ile çok düşük kapasite ile çalıştırılmaktadır (yarı olimpik havuz kapatmasında 1,5 kW/saat). Sistem kurulu durumda 110 km/saat süratteki yan rüzgarlara, kar yüküne dayanıklıdır. BLOWER’ların tamamen durması halinde DOME’un inme süresi yaklaşık 30 dakikadır.  

 

SIDAR DOME, zemine paket içerisinde verilen ve yaklaşık her 50cm’de bir yerleştirilecek özel çelik ankrajlar ile bağlanır.  Yaz aylarında kaldırıldığında, taşıyıcı kancalar bu dubellerden sökülür ve özel paslanmaz çelik tapalar vidalanır. Böylece havuz üzeri açıldığı zaman zemindeki ankrajlar kullanıcıların ayaklarını rahatsız etmez, çevrenin görüntüsünü bozmaz. Montaj yapılacak zemine göre farklı ankraj çözümleri sunulabilmektedir. 

bottom of page